Asset Publisher Asset Publisher

Carpathia Hunting&Forestry za nami

     W dniach 23-24 września Nadleśnictwo Głogów uczestniczyło w pierwszej edycji Targów Łowiectwa i Leśnictwa "CARPATHIA HUNTING & FORESTRY". Wystawcy branży leśnej i łowieckiej mieli okazję zaprezentować się na terenie G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Jasionce. Było to pierwsze tego typu wydarzenie w południowo – wschodniej Polsce, nad którym honorowy patronat objął Marszałek Województwa Podkarpackiego. Patronem imprezy był również Polski Związek Łowiecki.

   Stoisko przygotowane przez pracowników Nadleśnictwa Głogów zapewniło wiele atrakcji, zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych. Na dzieci, które wykazały się wiedzą w konkurencji, zwaną Leśnym Kołem Fortuny lub w konkurencji Leśne Rodziny, wymagającej znajomości biologii zwierząt leśnych, czekały wspaniałe upominki. Były to między innymi odświętnie odziane w mundur leśnika misie, książki dydaktyczne o codziennej pracy leśników, atlasy grzybów, zeszyty o zasadach zachowania się w lesie czy też przewodniki praktycznego rozpoznawania zwierzęcych tropów.

    Ponadto dużym zainteresowaniem cieszyły się sadzonki gatunków lasotwórczych Polski, takich jak sosna zwyczajna, buk zwyczajny, dąb szypułkowy, świerk pospolity oraz jodła pospolita. Każdy, kto pragnął posadzić drzewko wraz z leśnikami, mógł otrzymać symboliczną sadzonkę, w myśl kontynuacji wiosennej akcji sadzenia „1000 drzew na minutę”. Wszystkie rozdawane sadzonki zostały opatrzone dodatkowo krótką instrukcją prawidłowego sadzenia.

    Odwiedzający stoisko mieli szansę również zapoznać się z zagrożeniami, z którymi na co dzień mierzą się leśnicy w swej pracy. Mowa tutaj między innymi o ogromie prac związanych z uprzątnięciem oraz odnowieniem nowego pokolenia drzew na wielkoobszarowych terenach poklęskowych, powstałych w wyniku niszczącej działalności huraganu czy też pożarów lasów, które bez sprawnej interwencji służb leśnych oraz nieocenionej współpracy państwowych i ochotniczych straży pożarnych nie mogłyby zostać ugaszone.

    W trakcie dwóch dni targów uczestnicy mieli okazję przyjrzeć się najnowszym trendom oraz wziąć udział w szeregu imprez towarzyszących. W sobotnim programie znalazły się między innymi pokazy mody odzieży myśliwskiej dla kobiet i mężczyzn, pokazy i warsztaty gastronomiczne, pokaz wabienia jeleni wraz z konkursem dla amatorów. Natomiast w niedzielę 24.09 odwiedzający uczestniczyli w warsztatach poświęconych elaboracji amunicji oraz w pokazie kynologicznym, w trakcie którego mogli zaznajomić się z rasami psów myśliwskich, takimi jak pointer, ogar polski, gończy polski czy też posokowiec bawarski oraz wiele innych. W ciągu dwudniowych targów Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Jasionce odwiedziło łącznie ponad 2500 osób.

    Organizatorom wydarzenia serdecznie dziękujemy za współpracę. Dziękujemy także wszystkim przybyłym na nasze stoisko gościom. Na koniec zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Darz Bór!

Ewelina Albiniak

 

Fot.: Jadwiga Jagodzińska