Asset Publisher Asset Publisher

Zawody Drwali 2018

29 czerwca 2018 roku odbyły się w Nadleśnictwie Głogów XI Zawody Drwali. Udział w nich wzięło 10 pracowników Zakładów Usług Leśnych świadczących swoje usługi na terenie naszego nadleśnictwa. Rozstrzygnięto pięć konkurencji: ścinka drzew, okrzesywanie, przerzynka kłody na dokładność, przerzynka kłody na czas i wymiana łańcucha piły. Poziom zawodników był bardzo wyrównany. Najlepszymi okazali się:

1. Krzysztof Mieleszko - 1226 punktów;

2. Filip Kania - 1218 punktów;

3. Damian Pruchnik - 1045 punktów.

Zwycięzcy otrzymali nagrody w części sponsorowane przez firmy Stihl i Makita. Laureat pierwszego miejsca będzie reprezentował Nadleśnictwo Głogów na Regionalnych Zawodach Drwali.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za profesjonalne wykonywanie swojej codziennej, ciężkiej pracy. Zawód drwala to jedna z trudniejszych i niebezpiecznych profesji, w której liczy się precyzja, dokładność, spostrzegawczość i siła. Pracownicy Zakładów Usług Leśnych niejednokrotnie narażeni są na niesprzyjające warunki atmosferyczne, które w dużej mierze zaburzają ich komfort pracy. Corocznie w wypadkach w lesie ginie kilku drwali - zazwyczaj wieloletnich i doświadczonych pracowników. Tym bardziej powinniśmy docenić wszystkich za ich trud i zaangażowanie w swoją pracę.

Wszystkim jeszcze raz serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy za rok.